The 5-Second Trick For konum nasıl atılır

Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2022 İnternet ile birlikte hayatımızı en çAlright kolaylaştıran uygulamalardan bir tanesi de Helloç şüphesiz WhatsApp. Bir kişiyi, bir yeri, bir mevkii kolayca bulmamızı sağlayan harika bir özellik olan konum atma özelliği de bu uygulamada mevcut.

insanların internette en çok aradığı şeylerden bazıları'da bir işin veya problemin nasıl yapılacağı çözüleceği yada bir şeyin ne olduğu kelime anlamı veya ne işe yaradığını öğrenme ihtiyacıdır. İşte bu site bu sorulan soruların cevabını barındıran sitedir :)

Not: Harita üzerinde bulunan konumu değilde, farklı konumu paylaşmak istediğinizde haritada konuma gelin ve paylaşmak istediğiniz noktanın üzerinde tıklayın ve altta bulunan bilgi satırını açın.

Sonrasında uygulamanın içerisinde mavi bir tane nokta belirir. Bu nokta sizin şu an bulunduğunuz yeri temsil eder. Biz de bulunduğumuz konumu paylaşmak istediğimiz için aslında doğru yerdeyiz.

Siz ve arkadaşlarınız da konumlarınızı birbirleriyle paylaşabilir ve etrafınızda neler olduğunu görebilirsiniz.

Bizleri bilmediğimiz yollarda saatlerce dolaşmaktan kurtaran telefondan konum atma işlemi, bakalım ilerleyen günlerde daha hangi uygulamalarda yer bulacak ve bizlerin hayatını nasıl kolaylaştıracak?

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertisementımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber, ulaşım ve haberleşme advertına uygulamalar da sosyal hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Dünya ve ülkemizde birçok kullanıcısı olan ve yaygın kullanılan WhatsApp, konum, belge, sesli mesaj gibi hızlı haberleşme yöntemlerini kullanıcılarına sunuyor.

Başkalarına tarif etmekte zorlandığınız bir yerin adresini konum atarak paylaşabilirsiniz ya da adres bilgileri olduğu halde bir türlü bulamadığınız bir yeri atılan konum sayesinde kolayca bulabilirsiniz. 

Kaza veya yol çalışmalarını’da bildiren konum uygulamaları bu sayede alternatif hızlı yolları konum nasıl atılır tavsiye edebilir.

Kısıtlı süreli olarak paylaşabileceğiniz konum bilgisinin yanı sıra hareketli konum paylaşımına da izin verir. Bu özellik, herhangi bir zamanda arkadaşlarınızın ve aile üyelerinin konumlarını izlemenize lawnımcı olur.

Bu özellik daha çAlright sabit bir yerin adresi gönderilmek istendiğinde tercih ediliyor. Yani ev adresi, iş yeri ya da gittiğiniz bir mekanın adresini sabit olarak başkalarıyla paylaşmak için kullanılıyor.

Farklı cihazlarda konum atma şekilleri değişiklik gösterebilir. iPhone ve Android cihazların yanı sıra Samsung telefonlarda konum atma şekilleri şöyledir;

Konum atabilmeniz için dolaşım durumunda internete sahip olmanız gerekiyor. Eğer dışarı olduğunuz zamanlarda internetiniz açık değilse konum gönderme işlemi de gerçekleşmeyecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *